II. ročník konference Města a obce 2016

II. ročník konference Města a obce 2016 (4I – informace, inovace, ideje a inspirace) se uskutečnil pod záštitou premiéra Bohuslava Sobotky a hejtmana Michala Haška na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně ve čtvrtek 9.6.2016. Tuto výroční konferenci jsme zde již tradičně pořádali za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Smyslem této výroční konference je pravidelně přinášet aktuální informace z veřejné správy a regionálního rozvoje, jejich praxe, výzkumu a vývoje, a také propojit zástupce nejrůznějších institucí veřejné správy s výzkumníky a experty v této oblasti. To byly cíle i tohoto ročníku konference Města a obce 2016, na kterou se zaregistrovalo celkem 59 účastníků, mezi nimiž byli zástupci obcí a měst, krajských úřadů, ministerstev a univerzit.

Celý den programem prováděl moderátor Filip Zdražil, který několik let působil v České televizi a aktuálně působí na radnici v Kyjově. V jednotlivých sekcích představili řečníci aktuální trendy v rozvoji veřejné správy a regionálního rozvoje, ale diskutovali také o řízení kvality, odpadovém hospodářství, využití GISu či o optimalizaci vodárenské infrastruktury ve městech a obcích.

Konference nabídla patnáct příspěvků ve čtyřech tematických blocích. „Výroční konference si stejně jako další aktivity institutu klade za cíl rozvíjet průběžnou debatu nad tématy, která jsou ve veřejné správě aktuální a nabízet komplexní a koncepční spolupráci ze strany univerzity,“ uvedl ředitel pořádajícího Institutu veřejné správy Filip Hrůza.
Příspěvky hostů se na konci každého bloku dále rozvíjely v diskuzi, s výkonným ředitelem Svazu měst a obcí Danem Jiránkem tak například účastníci konference probírali problémy s rozpočtovým určením daní.
Více o konferenci i dalších našich aktivitách se můžete dozvědět jak na našem profilu na Facebooku, tak v našem novém vydání Newsletteru Inteligentní veřejná správa.

Děkujeme za Váš zájem, účast a zapojení a už se těšíme na III. ročník konference Města a obce 2017 opět za rok!

Tým IVS